ГНБ і труби «Твінпласт»

img-1

2012 року Львів ухвалив програму каналізування районів міста, яка ставила за мету вирішити цю проблему до 2020 року включно.


На той час мешканці 114 вулиць міста Лева жили мов у середньовіччі – без каналізації. А на початок нинішнього року 60 львівських вулиць й надалі вимріювали своє цивілізаційне диво, з якого користали навіть стародавні римляни.
За оцінкою фахівців департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради, для завершення каналізування міських вулиць, яку виконали десь на половину, потрібно ще понад 150 мільйонів гривень.

Інвестиційний пік програми каналізування припав на 2016-2018 роки. Тоді було прокладено мереж на 118 мільйонів гривень. На 2019-й було заплановано освоїти майже 30 млн. гривень.
Цьогоріч роботи з каналізування проводили у різних районах міста, зокрема, на таких вулицях: На Чвертях, Олесницького, Загородня, Пропелерна, Моторна, Чижевського, Чечета, Каганця, Мацієвича, Грядкова, Старознесенська... Проекти, які були локалізовані ареалом вулиць «Старознесенська – Богданівська», «Старознесенська – Балкова» були доволі складними з огляду на рельєф, геологію ґрунтів та густу приватну забудову.
Цей мікрорайон вже віддавна має проблеми з каналізацією. Оскільки тут взагалі не було мереж, то мешканці облаштовували вигрібні ями, а подекуди нечистоти зливались у рівчаки.
Минулоріч ТзОВ «СТОА» виготовило проект каналізування вул. Старознесенської. Проект має свої особливості: самопливна каналізація влаштована на глибині 4 м і проходить територією з високим рівнем ґрунтових вод, що значно ускладнює виконання будівельних робіт. Довкола вулиці з асфальтним покриттям сформувалась приватна забудова, тож перекопування єдиної дороги було неможливим.
Успішно розв’язати цю проблему взялось ТОВ «Житлоінвестбуд - ЛВ». Роботи з каналізування вул. Старознесенської (до вул. Богданівської) розпочались у ІІ кварталі 2019 року, а в ІV кварталі очікується їх завершення.
Для влаштування самопливної каналізації були використані поліетиленові коекструдовані труби «Твінпласт» Ø 315 мм PE 100-RC, SDR 11 (виробник Компанія «Ельпласт»), які проклали безтраншейно, методом горизонтально-направленого буріння.
До слова, переваги коекструдованих труб «Твінпласт» із захисним шаром з PE 100 RC зумовлені високою стійкістю матеріалу до подряпин, порізів та зовнішніх точкових навантажень. Він захищає трубу від утворення тріщин і, як наслідок, виникнення аварійних ситуацій. Такі труби – найоптимальніший вибір для альтернативних методів прокладання: без влаштування піщаної основи, а також для безтраншейних методів будівництва мереж.
Замовник цього проекту – Львівське міське комунальне підприємство «Львівводоканал» – сподівається, що відтепер у цьому районі суттєво покращиться довкілля, а підземні водоносні горизонти не потерпатимуть від забруднення.


img-2

«Львівводоканал» цьогоріч підписав також три договори з ТОВ «Будівельні споруди міста» на реконструкцію міських водопровідно-каналізаційних мереж.
Найбільш масштабний і найкоштовніший проект – це реконструкція трубопровідних мереж району вул. Металістів. Також будуть відновлені аварійні ділянки водопровідно каналізаційних мереж по вул. Мельничука та реконструйовано мережі водопроводу та каналізації по вул. Шеремети.
До слова, ТОВ «Будівельні споруди міста» не лише відновлює аварійні ділянки трубопровідних мереж, адже у виробничому портфелі підприємства є проекти з прокладання нових водопровідних та каналізаційних мереж. Цієї осені «Будівельні споруди міста» розпочали реалізацію цікавого і вкрай потрібного проекту з розбудови трубопровідних мереж району вул. Трускавецької – Академіка Підстригача. У цьому престижному районі йде активна житлова забудова. Зокрема, споруджується житловий комплекс «Парус Smart». Його забудовник декларує, що незвична і приваблива архітектура корпусів повинна поєднуватися з функціональністю житла і зручністю його експлуатації.
Інженерними підвалинами такого бачення, без сумніву, є інженерні мережі.

img-3

Тож ТОВ «Будівельні споруди міста» прокладеу цьому мікрорайоні 360 метрів водогонуØ 315 мм з труб «Твінпласт» PE 100-RC, SDR 17,які на будмайданчик поставилаКомпанія «Ельпласт».
Щоб мінімалізувати руйнування дорожньогопокриття та інфраструктури, ТОВ «Будівельніспоруди міста» застосовує на цьому об’єктігоризонтально направлене буріння. Ця технологія прокладання мереж виявляє свої технологічніпереваги в умовах сформованої міської забудови і дозволяє зберегти довкілля та заощадити кошти. Як бачимо, у древньому Львові сьогодні дедалі частіше поєднують свої переваги новітні коекструдовані труби «Твінпласт» і технологія горизонтально направленого буріння – і цей технологічний союз дарує львів’янам надійні та довговічні мережі водопостачання та водовідведення.

Володимир ЛИТВИН.

img-5