Впродовж 25 років Компанія «Ельпласт» збільшує свої
потужності, оновлює обладнання і впроваджує на
вітчизняний ринок нові типи труб.
Компанія «Ельпласт» завжди вибудовувала свій бізнес, наслідуючи кращі європейські практики та досвід. Впродовж усіх років ми системно розвивали виробництво і новітні технології, впроваджували лабораторний контроль якості продукції, щоб стати для наших клієнтів надійним системним партнером.
Стратегія розвитку нашого підприємства повсякчас була орієнтована на розширення бізнес-пропозицій та реалізацію якісної продукції. Івсе, так би мовити, «з одних рук і підключ»
Основні зміни, які ми впроваджуємо на підприємстві сьогодні, покликані підвищити технологічну оснащеність виробництва і наростити продуктивність, які, своєю чергою, гарантуватимуть стабільну якістьпродукції. Задля досягнення такихрезультатів ми також намагаємось утверджувати нову культуру виробництва. Саме тому у фокусі нашої уваги завжди перебувають працівники Компанії. Від їхнього професіоналізму, знань і досвіду, вміння та бажання працювати залежить результат діяльності Компанії «Ельпласт».
Важливо розуміти, що технічне переозброєння буде неефективним, якщо культура виробництва не зазнає змін. Зрештою, саме ставлення людей до новацій визначає успіх усієї справи. Тож закономірно, що успішний розвиток Компанії «Ельпласт» – це заслуга нашої команди: робітників, інженерів, керівників різних структурних підрозділів та менеджерів.
Окремо хочу згадати про лабораторний супровід виробництва. Показово, що на нашому підприємстві вже віддавна впроваджено системи управління якістю та екологічного менеджменту відповідно до вимог міжнародних стандартів ISO 9001 та ISO 14001.
Крім того, Компанія «Ельпласт» має право застосовувати екологічне маркування труб з поліетилену та поліпропілену відповідно до ISO 14024. А якість попередньо ізольованих труб засвідчує міжнародний сертифікат Euroheat & Power.
Компанія «Ельпласт» цьогоріч інвестувала чималі кошти в розширення виробничих площ, в «чисту» генерацію електроенергії (на всіх дахах ми встановили сонячні панелі сумарною потужністю 1,2 мегават), а також придбала нову екструзійну лінію та периферійне обладнання, які збільшать наш потенціал і можливості, зокрема, відтепер ми спроможні випускати навіть чотиришарові труби.
Ми намагаємось відповідати сучасним світовим трендам трубопровідної галузі. Тож закономірно, що в переліку наших пропозицій чільне місце займають труби великих діаметрів і труби з PE 100 RC. Багатошарові коекструдовані труби і труби в захисній трубі-оболонці переважно застосовують для альтернативних методів прокладання, передовсім, в безтраншейному будівництві інженерних мереж (технології No-Dig), а також для прокладання у вузьких траншеях та без влаштування піщаної основи і засипки піском.
Розширення сфери застосування труб HDPE було зумовлене появою стійкого до поширення тріщин поліетилену – композиція PE 100 RC (Resistant to Crack – стійкий до утворення тріщин). Як відомо, у порівнянні з РЕ 100, молекулярна структура бімодального полімеру PE 100 RC більш впорядкована: молекули менші, а поперечні ланцюги коротші.
Завдяки покращеній композиції поліетилену і новим конструктивним рішенням, багатошарові коекструдовані труби та труби в захисній трубі-оболонці мають унікальні фізичні та споживчі характеристики. Їх легко монтувати і, що найголовніше, ці вироби гарантовано забезпечують довговічну та безаварійну експлуатацію трубопровідних мереж.
Компанія «Ельпласт» нині пропонує до застосування труби з PE 100 RC для альтернативних методів прокладання газопроводів, мереж водопостачання, водовідведення, вакуумної каналізації та технологічних трубопроводів, які відповідають вимогам ДСТУ Б EN 1555-2:2012 «Системи пластмасових трубопроводів для подачі газоподібного палива. Поліетилен (РЕ). Частина 2. Труби», ДСТУ EN 12201-2:2018
Виготовлення двошарової труби «Твінпласт» для транспортування газоподібного палива.
«Системи трубопровідних систем для водопостачання, дренажу та каналізації під тиском. Поліетилен (ПЕ). Частина 2. Труби».
Поліетиленові труби з PE 100 RC також відповідають вимогам PAS 1075.
Компанія «Ельпласт» продукує труби з PE 100 RC різних типів під такими торговими брендами: «ПРОТЕКТ+» (одношарова труба), «ТВІНПЛАСТ», «МУЛЬТИПЛАСТ», «ПЛАСТПРОТЕКТ», а також «МУЛЬТИПЛАСТ в захисній оболонці ПЛАСТПРОТЕКТ».
Слід наголосити, що споживчі характеристики коекструдованих труб «ТВІНПЛАСТ» і «МУЛЬТИПЛАСТ» (Тип 2, за класифікацією PAS 1075) можуть бути покращені спеціальними добавками. Так додавання UV-стабілізатора
до зовнішнього захисного шару запобігає деструкції пластмасових труб під впливом сонячного проміння (ультрафіолету).
Труби «МУЛЬТИПЛАСТ», які застосовують гірничо-збагачувальні комбінати для влаштування технологічних мереж транспортування пульпи з різними типами руди, яка різниться за вмістом піску та інших абразивних матеріалів, містять спеціальні антиабразивні додатки, котрі зменшують стирання внутрішнього шару труби від впливу різних фракцій руди або шламу. Такі труби також оптимально надаються для побудови трубопроводів транспортування розсолів на хвостосховища.
В коекструдованих трубах для водопостачання та водовідведення «МУЛЬТИПЛАСТ» внутрішній захисний шар з РЕ 100 RC може бути модифікований спеціальною антибактеріальною добавкою Antimicrobal. Таке технологічне рішення забезпечує найкращі гігієнічні показники.
До речі, зовнішній захисний шар з РЕ 100 RC також слугує індикатором цілісності / глибини пошкодження коекструдованих труб «ТВІНПЛАСТ» і «МУЛЬТИПЛАСТ».
Важливо також пам’ятати, що всі коекструдовані труби мають стандартні типорозміри.
Труби «ПЛАСТПРОТЕКТ» за класифікацією PAS 1075 належать до Типу 3. Для виготовлення зовнішньої захисної оболонки застосовується поліетилен РЕ 100 RC або поліпропілен (РР), а напірна труба екструдується з РЕ 100 або РЕ 100 RC
Композиції РЕ 100 RC та РР, які застосовуються для екструзії захисної оболонки труби «ПЛАСТПРОТЕКТ», можуть містити спеціальні добавки (залежно від умов експлуатації мережі це UV-стабілізатор, антистатична добавка чи спеціальний наповнювач, який підвищує механічну міцність труби-оболонки).
Захисна труба-оболонка розподіляє зовнішні навантаження і напруження на значну площу, в такий спосіб зменшується їхня точкова концентрація на поверхні. Переважно, напруження локалізуються на захисній трубі-оболонці, адже адгезійний зв’язок з робочою трубою відсутній.
Показово, що метод коекструзіії і захисна оболонка це значно більше, ніж додаткові шаричи додана вартість виробу – це, передовсім, створення додаткових експлуатаційних переваг і підвищення надійності та довговічності мереж.
Коекструдовані труби з PE 100 RC (Тип 2), а також труби PE 100 RC в захисній оболонці (Тип 3) мають незаперечні переваги у порівнянні зі стандартними трубами з PE 100.
При будівництві мереж традиційним способом звичайні поліетиленові труби укладають на піщану основу і виконують зворотну засипку
піском. У такий спосіб трубопровід захищають від пошкоджень і точкових навантажень. Однак, заміна місцевого ґрунту на пісок – це, як правило, найбільш трудомісткий і витратний процес, який зумовлює суттєве збільшення видатків.
Аналіз документів засвідчує, що вартість поліетиленових труб, які застосовують при будівництві мереж, не перевищує 20% від загальної кошторисної вартості усього проєкту.
Як бачимо, 80% становлять видатки, які пов’язані із земляними та будівельно-монтажними роботами.
Загальновідомо, що труби з PE 100 RC вирізняються високою стійкістю до точкових навантажень та поширення тріщин. Саме тому поліетиленові труби із захисним покриттям / оболонкою допускається укладати на природну основу в супіщаних, суглинистих та дрібно кам’янистих ґрунтах, а зворотну засипку дозволено виконувати місцевим ґрунтом.
Застосування труб з PE 100 RC дозволяє зменшити загальну вартість прокладання трубопровідних мереж.
Аби не бути голослівним у твердженнях, пропоную проаналізувати витрати на прокладання поліетиленових труб з використанням різних технологій (дослідження виконали фахівці International Gas Union) – див. Табл. 1.
Основою для порівнянь стала вартість будівництва газопроводу діаметром 50 мм у відкритій траншеї (ціну прийнято за 100% показник вартості).
Порівняння витрат на монтаж труб за стандартною технологією (прокладання в траншеї) та без влаштування піщаної основи і виконання зворотної засипки піском (Див. Рис. 1) дає підстави стверджувати, що вартість прокладання труб традиційним способом з влаштуванням траншеї є найвищою. Монтаж труб у траншеї без влаштування піщаної основи і виконання зворотної засипки піском дозволяє зменшити видатки на 45% - 50%.
Застосування безтраншейних технологій дозволяє суттєво зменшити витрати на прокладання трубопровідних мереж (Див. Рис. 2). Адже найбільш затратними є інсталяція труб, а також земляні роботи (влаштування траншеї, зворотна засипка ґрунтом).
Підсумкові висновки
Застосування нових типів труб з РЕ 100 RC – «ПРОТЕКТ+», «ТВІНПЛАСТ», «МУЛЬТИПЛАСТ», «ПЛАСТПРОТЕКТ» – дозволяє суттєво зменшити видатки при будівництві та реновації трубопровідних мереж, а також забезпечити максимальний захист від пошкоджень і точкових навантажень, які провокують руйнування мережі.
Технологія багатошарової екструзії труб з полімерних матеріалів дозволяє отримати нові характеристики виробів, які важливі у специфічних умовах будівництва та експлуатації мереж.
Нові типи труб – це оптимальне рішення для прокладання у вузькій траншеї, без піщаної основи та засипки.
Труби з РЕ 100 RC незамінні також у безтраншейних технологіях прокладання та реновації мереж. А прогнозований термін експлуатації труб з PE 100 RC для альтернативних методів прокладання становить 100 років.