Незалежна лабораторія гарантує об’єктивні результати випробувань

«Лабораторія випробування пластмас» («ЛВП») була створена 2016 року для надання послуг з випробування полімерних композицій, труб та з’єднувальних деталей з пластмас, котрі застосовуються для прокладання внутрішніх і зовнішніх інженерних мереж.


Спеціалісти лабораторії також проводять випробування інших видів продукції будівельного призначення з полімерних матеріалів, зокрема, стовпчиків напрямних із поліетилену, котрі застосовуються для облаштування розмітки автодоріг.
Одним із визначальних нормативних документів, за яким працюють усі лабораторії, є ДСТУ ISO/IEC 17025:2006 (ISO/IEC 17025:2005, IDT) «Загальні ви-
моги до компетентності випробувальних та калібрувальних лабораторій». Саме усвідомлення важливості цього стандарту для організації роботи лабораторії спонукало ТзОВ «ЛВП» подати заявку в Національне агентство з акредитації України (НААУ) на підтвердження відповідності лабораторії вимогам ДСТУ ISO/IEC 17025:2006. Після успішного проходження цієї процедури, ТзОВ «ЛВП» отримало в травні 2017 року атестат про акредитацію незалежної лабораторії за № 2Н1459. Без сумніву, цей документ сприятиме зростанню довіри та додасть впевненості клієнтам у тому, що лабораторія спроможна надавати якісні послуги.
Для підтвердження своїх можливостей на практиці, лабораторія має усе необхідне: різноманітне сучасне випробувальне обладнання, штат досвідчених спеціалістів (серед яких дипломовані спеціалісти і кандидати хімічних наук). Неупередженість під час виконання робіт, а також відповідна нормативна база створюють передумови для проведення досліджень широкого асортименту трубної продукції відповідно до вимог національних і європейських стандартів та з урахуванням побажань клієнтів в рамках компетенції випробувальної лабораторії.
«Лабораторія випробування пластмас» проводить повний комплекс випробувань трубопровідної продукції та полімерних

atestat
Атестат про акредитацію незалежної лабораторії № 2Н1459.

матеріалів будівельного призначення (від контрольних та приймально-здавальних – до сертифікаційних). Результати випробувань лабораторії визнаються як на національному, так і на міжнародному рівнях.
Серед широкого спектру випробувань ТзОВ «ЛВП», дедалі більшого значення набувають дослідження труб попередньо ізольованих спіненим поліуретаном для мереж гарячого водопостачання та теплових мереж. Проблеми теплоенергетики і, зокрема, централізованого теплопостачання нині надзвичайно актуальні для України. Орієнтуючись на світовий досвід, ми усвідомлюємо, що використання якісних теплоізольованих трубопроводів суттєво зменшує тепловтрати та дозволяє заощаджувати дорогий природний газ та зберігати бюджетні кошти.

Тож «Лабораторія випробування пластмас» пропонує своїм клієнтам (і виробникам теплоізольованих труб, і підприємствам теплоенергетики) проведення випробувань згідно з ДСТУ Б В.2.5-31:2007 «Трубопроводи попередньо теплоізольовані спіненим поліуретаном для мереж гарячого водопостачання та теплових мереж. Труби, фасонні вироби та арматура» та ДСТУ EN 253:2016 (EN 253:2009 + A2:2015, IDT) «Розподільчі мережі опалення. Попередньо ізольовані системи трубопроводів із нерухомою ізоляцією для підземного прокладання мереж гарячого водопостачання. Системи труб зі сталевою напірною трубою з поліуретановою тепловою ізоляцією та зовнішньою
оболонкою з поліетилену».
Зокрема, лабораторія проводить випробування і контролює:

  • зовнішній вигляд та геометричні розміри труб;
  • межу текучості при розтягу, відносне подовження при розриві, зміну довжини після прогрівання та термостабільність поліетиленових оболонок;
  • густину теплової ізоляції;
  • водовбирання теплової ізоляції;
  • стійкість до стиску в радіальному напрямку теплової ізоляції;
  • міцність ізоляції труб на зсув в осьовому та тангенційному напрямках;
  • радіальну повзучість ізоляції труб;