Супротив пластику чинитимуть полімерні труби

Непотріб перетворює Світовий океан на стічну канаву, в якій формуються пластикові сміттєві острови-новотвори.

Найбільша сміттєва пляма вразила північну частину Тихого океану, від якої вже потерпають і Каліфорнія, і Гавайї. Сотні тисяч тонн пластикових відходів (пакети, рибальські сіті, пляшки, іграшки, меблі та інший непотріб) впродовж років затруюють довкілля й винищують життя у цьому регіоні.

За оцінкою експертів Організації Об’єднаних Націй, наслідком пластикового забруднення океанів є щорічні фінансові збитки світової економіки у понад 13 млрд. доларів.

Від забруднення потерпає туризм, рибальство, флот… Токсичні забруднення «вбудовується» у харчовий ланцюг людей і мешканців океанічних глибин.

Позбутися мільйонів тонн пластику, які щорічно потрапляють в океани, мають намір ентузіасти з проекту The Ocean Cleanup (www.theoceancleanup.com). Вони розробили систему, яка технологічно поділена на кілька етапів: захоплення, накопичення, видобування і переробка пластикового сміття.

Показово, що однією з найголовніших складових цього винаходу стали поліетиленові труби великого діаметру з PE 100-RC фірми AGRU, до яких прикріплена триметрова сітка-вловлювач сміття. U-подібна система – це 600-метровий плавучий елемент, що блокує сміття на поверхні й вловлює його під водою.

Щоб забезпечити максимальну плавучість конструкції, труби розділили на кілька порожніх герметичних відсіків мов на кораблі.

Звичайно, гнучка система труб не розрахована на внутрішній тиск, однак зовнішні напруження від хвиль і впливів ультрафіолетового опромінення, штормів та агресивної солоної води є не менш небезпечними. Протидіяти їм спроможний PE 100-RC.

8 вересня цього року The Ocean Cleanup розгорнуло систему очищення від затоки Сан-Франциско, до Тихого океану. Після успішних випробувань флотилія екологів взяла курс на Великий Тихоокеанський сміттєвий патч, щоб почати його очищення.

За оцінками фахівців The Ocean Cleanup, якщо наполегливо скорочувати забруднення океанів і впроваджувати аналогічні проекти очищення в інших регіонах, то вилучити 90 відсотків пластикового сміття зі світового океану вдасться до 2040 року.