«Термо-Ізол» – виробництво зі знаком якості

termoizol-logo

Вітчизняний ринок попередньо ізольованих труб рясніє пропозиціями. Тож, вивчаючи ціни, варто витратити свій час, аби отримати достовірну інформацію про виробника продукції.


termo-izol-01

Про технологічні можливості підприємства, організацію виробництва та систему управління якістю нині розповідає заступник генерального директора з технічних питань ТзОВ «Термо-Ізол» Володимир Феденко.
Наш завод проектувався з чистого аркуша і був збудований від фундаменту. Досвіду реалізації подібних проектів Україна на той час не мала. Вже на етапі підготовки проектної документації було ухвалено стратегічне завдання: створити виробництво європейського рівня. За основу взяли технологічні рішення і най- сучасніше обладнання світових виробників: KraussMaffei, Widos.
Перші труби та фітинги, попередньо теплоізольовані поліуретаном, котрий спінений циклопентаном, «Термо-Ізол» виготовив ще 2007 року. Відтоді ми незмінно дотримуємося найвищих стандартів якості.
Виробничий процес теплогідроізоляції сталевих труб та фасонних елементів, який запроваджений на підприємстві, базується на поточно-стендовій технології. Виготовлення попередньо ізольованих труб розділене на такі технологічні етапи:
- підготовчий (вхідний контроль сировини і матеріалів, підготовка сталевої труби та поліетиленової захисної труби-оболонки, встановлення центраторів, системи оперативного дистанційного контролю, центрування сталевої труби в захисній поліетиленовій оболонці – створення конструкції «труба в трубі»);
- заповнення (заливка) міжтрубного простору змонтованої конструкції пінополіуретановою композицією (цьому етапу передують продувка міжтрубного простору азотом, підготовка і змішування ППУ композиції);

termo-izol-02

Заступник генерального директора з технічних питань ТзОВ «Термо-Ізол» Володимир Феденко.


- завершальний етап (витримка готових ви- робів до набуття ППУ композицією остаточної твердості, контроль якості, маркування готової продукції, переміщення на склад).
Чи не найбільша перевага продукції, що випускається під нашим брендом, пов’язана саме з технологією виготовлення теплоізоляції. Для спінювання пінополіуретану «Термо Ізол» використовує лише циклопентан. Після продування міжтрубного простору азотом, який витісняє кисень, розпочинається процес заливки. Високопродуктивна система змішування і дозування поліуретану KraussMaffei під високим тиском подає компоненти пінополіуретану в міжтрубний простір. Так формується жорсткий шар ППУ, який одночасно є надійним теплоізолятором і конструктивно з’єднуючим елементом між сталевою та поліетиленовою трубами. Без сумніву, заповнення труби пінополіуретаном і процес набуття композицією остаточної твердості є ключовим етапом усього виробництва.
«Термо-Ізол» також має у своєму арсеналі досконале периферійне обладнання італійських та німецьких фірм для випуску елементів попередньо ізольованих труб (компенсатори, опори нерухомі, трійники, коліна, запірна арматура, комплекти ізоляції стиків і т.д.). З власного досвіду знаю, що технологія спінення під дією циклопентану дозволяє виготовляти попередньо ізольовані труби та елементи трубопроводів повторюваної якості, які мають коефіцієнт теплопровідності ізоляції λ50=0,027 Вт/мК. Показово, що теплоізоляція попередньо ізольованих труб на основі циклопентану має мінімальні показники старіння і забезпечує стабільні теплофізичні показники теплоізоляції впродовж 30-літнього нормативного терміну експлуатації трубопровідної мережі теплопостачання та ГВП.
Хотів би наголосити, що на всіх етапах виробництва ми використовуємо якісні комплектуючі та матеріали, з якими працюють досвідчені фахівці. Така виробнича «тріада» (спеціалісти, сучасне обладнання, найкращі матеріали) у підсумку дають бажаний результат – надійну, довговічну та енергоощадну попередньо ізольовану трубу.
До слова, ТзОВ «Термо-Ізол» запровадило систему управління якістю, яка відповідає вимогам ДСТУ ISO 9001-2015, а незалежна сертифікована лабораторія контролює якість готової продукції. Саме тому я впевнено і відповідально заявляю, що співпрацюючи з ТзОВ «Термо-Ізол», замовники отримують труби та елементи трубопроводів з індустріальною ізоляцією гарантовано високої якості. А усі дешеві пропозиції малознаних виробників у мене викликають великий сумнів. При дотриманні технології виробництва та використанні якісної сировини і комплектуючих (яка в ціні готової продукції може становити навіть 90%) розбіжність у цінових пропозиціях відповідальних виробників становить 5-10 відсотків.

Записав
Олександр КУРИЛЮК.

ТзОВ «Термо-Ізол» виготовляє труби та елементи попередньо теплоізольовані поліуретаном, котрий спінений циклопентаном, Ø 32/90 ÷ 1020/1200 мм відповідно до вимог ДСТУ Б В.2.5-31:2007 «Трубопроводи попередньо теплоізольовані спіненим поліуретаном для мереж гарячого водопостачання та теплових мереж. Труби, фасонні вироби і арматура. Технічні умови». Нині підприємство завершує підготовку до переходу на нові, ідентичні до європейських, ДСТУ EN 253, ДСТУ EN 448, ДСТУ EN 449 та ДСТУ EN 15698, котрі регулюють виробництво різних видів попередньо ізольованих труб та фітингів. Невдовзі «Термо-Ізол» представить на вітчизняному ринку нову, ще більш досконалу та енергоефективну продукцію.


termo-izol-03

Заливка труби трикомпонентною сумішшю ППУ.

termo-izol-04

Теплоізольовані трубопроводи з провідною сталевою та поліпропіленовою трубою PE-RT.