Маріуполь об’єднав зусилля України та Франції

Маріуполь об’єднав зусилля України та Франції

 

Міністр тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш і Надзвичайний і Повноважний Посол Франції в Україні пані Ізабель Дюмон підписали 29 січня 2019 року Міжурядову угоду про офіційну підтримку Францією інвестиційного проекту у сфері питної води за участю Маріупольської міської ради.

Французька Республіка фінансово підтримає реалізацію цього проекту через пільговий кредит Казначейства Франції. Проект передбачає будівництво заводу з виробництва питної води з використанням французьких технологій, а також модернізацію інфраструктури міста Маріуполь. Сума пільгового Кредиту становить майже 64 млн євро, а його умови передбачають пільговий період – 10 років.

«Проблема забезпечення маріупольців чистою питною водою вирішувалася роками, але тільки зараз знайдено кошти для розбудови інфраструктурного проекту. Проблема питної води є гострою для всієї Донецької області, а сьогодні, з огляду на агресію Російської Федерації, це питання стало критичним. Зважаючи на те, що Маріуполь знаходиться в кінці єдиного ланцюга водопостачання, що проходить через підконтрольні та окуповані частини території Донецької області загальною довжиною 263 кілометри, подача води не завжди відповідає стандартам якості. Найбільше на контрольованій Урядом України території місто має бути забезпеченим якісним водопостачанням, адже це стратегічне і спільне бачення України, Франції та демократично обраної місцевої влади міста Маріуполя», – наголосив Вадим Черниш, Міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України.

Цей проект дозволить Маріуполю підвищити якість питної води, забезпечити її постачання та зменшити втрати.

Зокрема, проект також передбачає розробку до 2040 року Генерального плану з удосконалення системи водопостачання та водовідведення міста. Цей пілотний проект спрямований на досягнення загальної мети, що полягає в покращенні ефективності та вдосконаленню інфраструктури водопостачання Донбасу.

У реалізації проекту братимуть участь французькі інжинірингові компанії STEREAU та BETEN INTERNATIONAL, які є провідними в цій галузі. Це важливий проект, що посилює міжнародну діяльність групи SAUR, до складу якої входить компанія STEREAU, що спеціалізується на будівництві очисних споруд.

(За матеріалами Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України).